Brazilian Team Titles 2002 – Results

Azul Juvenil – Leve

1° Lugar – Gracie Barra 2° Lugar – Gracie Recreio
Igor Pontes Vitor Shinzato
Anderson Paes Ricardo Nunes
Leonardo Leite Otavio Ferreira
Kleber Oliveira Gabriel Vaz
Diogo Fontoura Pedro Rocha
Cristian Tatin
Roni Braga

Azul Juvenil – Pesado

1° Lugar – Gracie Barra 2° Lugar
Bruno Souza
Gustavo Adone
Alexandre Araujo
Pedro Antonio
Lucio Moramatsu
Thiago Felipe

Azul Adulto – Leve

1° Lugar – Gracie Barra BH 2° Lugar – Caveirinha Team
Marcelo Carvalho Luiz Felipe Liberato
Mauricio Santos Marcelo Guimaraes
Sergio Rodrigo Andre Abrantes
Augusto Cesar Diogo Alves
Bruno Matias Felipe Della Monica
Getulio Savio
Rodrigo Simoes

Azul Adulto – Médio

1° Lugar – Gracie Barra 2° Lugar – Caveirinha Team
Scott Nelson Rafael dos Anjos
Andre Galvao Marcos Carvalho
Gabriel Kitober Carlos Eduardo
Spencer Olsen Leonardo Simoes
Vinicius Nascimento Joao Gabriel
Tiago Figueredo Marcelo Rangel
Felipe Lima

Azul Adulto – Pesado

1° Lugar – Gracie Barra BH 2° Lugar – Alliance
Vinicius Seixas Eduardo Martins
Romulo Barral Daniel Rodrigues
Matheus Trindade Roberto Santos
Mauro Celso Antonio Peinado
Alex Ferrer Arnaldo Vasconcelos
Fernando Trindade Luiz Eduardo Guimaraes
Daniel Duarte Robson Rezende

Roxa – Leve

1° Lugar – Gracie Barra 2° Lugar – Cia Paulista
Raphael Luis Fernando Batista
Marcelo Brandao Mauricio Carrelhas
Luciano Ayres Paulo Dalle
Fabiano Cleto Anderson Gomes
Samir Caqui Gustavo Rosa
Leandro Contijo
Cristiano Souto

Roxa – Médio

1° Lugar – Gracie Barra 2° Lugar – Integração
Murilo Neto Carlos Cavinato
Marcelo Souza Alexandre Araujo
Fabricio Marlos Denis Silvestre
Alan Mariano Leandro Silvestre
Celso Vinicius Raphael Chaves
Joao Rafael Eduardo Novaes

Roxa – Pesado

1° Lugar – Equilibrio 2° Lugar – Cia Paulista
Jose Henrique Saraiva Andre Silva
Luiz Ernesto Juliano Wandalen
Luiz Felipe Teodoro Rafael Motta
Augusto Ferrari Samuel de Carvalho
Roberto Dale Rogerio Fortes
Marcos Moreno Marcelo Baleroni
Cristiano Xavier Paulo Silva

Marrom/Preta – Leve

1° Lugar – Gracie Barra BH 2° Lugar – Gracie Barra
Alberto Crane Fredson Paixao
Danilo Manoel Felipe Rodrigo Magalhaes
Alexandre Luiz Albuquerque Marcelo Pupo
Guilherme de Souza Pinto Luciano Nucci
Edson Jorge da Silva Felipe Souza
Thelmo Calman Renato Migliaco
Carlos Alberto Terrinha

Marrom/Preta – Pesado

1° Lugar – Gracie Barra 2° Lugar – Alliance
Marcio Cruz Rodrigo Medeiros
Roger Gracie Fernando Augusto
Roberto Correa Eduardo Telles
Jeferson Moura Demian Maia
Fabio Lepoldo Marcelo Garcia
Alexandre Dantas Rodrigo Botti
Hugo Carrioni Daniel Amabile

Feminino – Roxa/Marrom/Preta

1° Lugar – Equilibrio 2° Lugar – Alliance
Polyana Lago Alessandra Oliveira
Daniele Stella Analia Xavier
Simone Pessoa Kelly Magalhaes
Aliana Fragata Tatiana Chaves
Tatiana Tognini
Roberta Parisi
Mailza Cunha