Brazilian Team Titles 2003 – Results

JUVENIL AZUL LEVE

1o Lugar Carlson Gracie UGF 2o Lugar Crezio de Souza
1- Frederico Mendes 1- Bernardo Lima
2- Bruno Machado 2- Anderson Gabriel
3- Vinicius Marinho 3- Pablo Ventura
4- Tiago Castro 4- Eric Firme
5- * 5- Felipe Medeiros
6- * 6-*
7- * 7-*

 

 

 

JUVENIL AZUL PESADA

1o Lugar Carlson Gracie UGF 2o Lugar Gracie Barra
1- Alex Costa 1-Jackson Alves
2- Ricardo Evengelista 2- Marcelo Marinho
3-William Rafael 3- Igor Pontes
4- Paulo Roberto 4- Kleber Oliveira
5- Rafael Xavier 5- Rodrigo Fajardo
6- Maxwell Casimiro 6-*
7- * 7-*

 

 

AZUL ADULTO LEVE

1o Lugar Gracie Barra BH 2o Lugar Carlson Gracie UGF
1- Bruno Mathias 1- Rodrigo Bezzoco
2- Elton Tadeu 2- Richard Chagas
3- Israel Braga 3- Eduardo Jesus
4- Marcelo Macri 4- Rickson Breda
5- Maurício Santos 5- Gustavo Luís
6- Rony Braga 6- Rodrigo Casemiro
7- João Pedro Correa 7- Danilo Almeida

 

 

AZUL ADULTO MEDIO

1o Lugar Gracie Barra 2o Lugar Infight
1- Thiago Figueredo 1- Diomero Rodrigues
2- Mauro Lage 2- Roberto Filho
3- Thiago Girão 3- Claudio Elias
4- Frederico Gomes 4- Leonardo Bruno
5- Hiroshi Neto 5- Vitor Avila
6- Gregor Rangel 6- Danilo Rocha
7- Leonardo da Costa 7- *

 

 

AZUL ADULTO PESADA

1o Lugar Gracie Barra Asa Norte 2o Lugar Alliance
1- Eduardo Guerra 1- Antonio Peinado
2- Marcelo Araujo 2- Luis Fernando Alonso
3- Rodrigo Gomes 3-Eduardo Moura
4- Pablo Figueiredo 4- Franklin Neiva
5- Elton Bruno 5- Jose Santos Jr
6- * 6- Toni Kroger
7- * 7- Pedro Mendonça

ROXA ADULTO LEVE

1o Lugar Gracie Barra BH 2o Lugar
1- Samuel Braga 1- Diogo
2- Ricardo Simão 2- Rafael Pizziani
3- Jonatas Eliaquim 3- Leonardo Rodrigues
4- Felipe Aroeira 4- Bruno Alves
5- Lucas Nogueira 5- Wallace Luís
6- Sérgio Benine 6- Fernando Silva
7-* 7- Anderson Portugal

ROXA ADULTO MÉDIA

1o Lugar Orlando Saraiva 2o Lugar Carlson Gracie UGF
1- Orlando Zanetti 1- Yan Cabral
2- Bruno Barboza 2- Paulo Sergio
3- André Galvão 3- Marcos
4- Thiago Valentim 4- Rodrigo Moraes
5- Anderson Amaro 5- Wallace Pavão
6- Diego Delgado Coloma 6- Júlio César
7- 7-*

ROXA ADULTO PESADA

1o Lugar Gracie Barra Asa Norte 2o Lugar Gracie Barra BH
1- Roberto Camargo 1- Romulo Barral
2- Rafael Ellwagner 2- Vinicius Seixas
3- Mateus Maia 3- Fabiano Bastos
4- Daniel Calil 4- Mateus Trindade
5- Gilmar Silva 5- Pedro Diniz
6- Alexandre Ferreira 6- Joaquim Ferreira
7- Rodrigo Queiroz 7- *

MARROM E PRETA LEVE

1o Lugar Gracie Barra 2o Lugar Carlson Gracie UGF
1- Celso Vinicius 1- Rafael Nogueira
2- Leandro Contijo 2- Rafael La Porta
3- Rodrigo Magalhães 3- Frederico Ribeiro
4- Fredson Paixão 4- Diego Asenjo
5- João Rafael 5- Henrique Gama Filho
6- Kazeca Muniz 6- Alexandre Pimentel
7- Carlos Lemos 7- José Emilio

MARROM E PRETA PESADO

1o Lugar Master 2o Lugar Alliance
1- Matheus Miranda 1- Alex Monsalve
2- Marco Antonio 2- Marcelo Garcia
3- Eduardo Telles 3- Fernando Di Piero
4- Demian Maia 4- Leandro Borgo
5- Robert Drysdale 5- Tarsys Humpreys
6- Marcel Louzado 6- Orlando Andrade
7- Vitor Viana 7- Felipe Moreno

AZUL LEVE FEMININO

1o Lugar Carlson Gracie UGF 2o Lugar
1- Luanda Naus 1-
2- Catarina Waguim 2-
3- Monique Castro 3-
4- Tatiana Salles 4-
5- Renata Martins 5-
6- 6-
7- 7-

 

 

ROXA MARROM E PRETA LEVE

1o Lugar Carlson Gracie UGF 2o Lugar
1- Camilla Motta 1-
2- Cleonara de Oliveira 2-
3- Camila Pereira 3-
4- Miriam Figueiredo 4-
5- Vanessa Paixão 5-
6- * 6-
7- * 7-

 

ROXA MARROM E PRETA PESADO

1o Lugar Carlson Gracie UGF 2o Lugar Gracie Barra
1- Hannete Quadros 1- Erika Paes
2- Mirella Cortes 2- Polyana Lago
3- Karla Albuquerque 3- Ana Paula Anibal
4- Tatiana Cordeiro 4- *
5- Deborah Cochiarale 5- *
6- Marcela Cruz 6- *
7- * 7- *