Single Competitors: 2019 London Winter International Open

The athlete’s listed below will need to report to the Open Class Registration table by 11:00 AM in order to weigh-in and receive their medal.

Adult / Male / PURPLE / Super Heavy
Frederico Barros Diniz (Ribeiro Jiu-Jitsu)

Adult / Male / PURPLE / Ultra Heavy
Renan Cruz (Marcio Cruz Brazilian Jiu-Jitsu)

Adult / Female / PURPLE / Feather
Anca Cublesan (Brazilian Power Team International)

The athlete’s listed below will need to report to the Open Class Registration table by 12:00 PM in order to weigh-in and receive their medal.

Adult / Male / BROWN / Super Heavy
Eric Jasper Bergmann (Gracie Barra)

Adult / Male / BROWN / Ultra Heavy
Aleksandr Sak (Strela Team)

Master 1 / Male / BLUE / Ultra Heavy
Anton Danilichev (Strela Team)

The athlete’s listed below will need to report to the Open Class Registration table by 1:00 PM in order to weigh-in and receive their medal.

Master 1 / Male / PURPLE / Super Heavy
Jonathan Craig Morris (CheckMat)

Master 2 / Male / BLUE / Super Heavy
Tom Ferdinand M. Schoeters (Tri-Force Belgium Exit Team)

The athlete’s listed below will need to report to the Open Class Registration table by 2:00 PM in order to weigh-in and receive their medal.

Master 1 / Male / BROWN / Super Heavy
Keli Manglona (Carlson Gracie Team)

Master 2 / Male / PURPLE / Super Heavy
Lukasz Przybylski (CheckMat)

Master 4 / Male / PURPLE / Ultra Heavy
Dean James Williams (ZR Team Association)

The athlete’s listed below will need to report to the Open Class Registration table by 2:45 PM in order to weigh-in and receive their medal.

Master 1 / Male / BLACK / Medium Heavy
Stéfano Fernando Corrêa (Otávio de Almeida)

Master 1 / Male / BLACK / Heavy
Vasile-Mircea Cublesan (Brazilian Power Team International)

Master 2 / Male / BROWN / Heavy
Sakir Selman Özcan (Alliance)

Master 2 / Male / BLACK / Super Heavy
Fabiano Junior Leite de Souza (FF Team BJJ)

The athlete’s listed below will need to report to the Open Class Registration table by 3:00 PM in order to weigh-in and receive their medal.

Master 3 / Male / BROWN / Heavy
Edward Bradman Cuffy (ZR Team Association)

Master 3 / Male / BLACK / Light
Jefferson Costa Pinto (Gracie Barra)

Master 4 / Male / BLACK / Light
Vadym Puzanov (ZR Team Association)

Master 4 / Male / BLACK / Ultra Heavy
Christopher Michael Glew (Carlson Gracie Team)

Master 5 / Female / BROWN / Super Heavy
Sirley Almeida Adelino Baião (GF Team)

Master 6 / Male / BLACK / Medium Heavy
Luiz Henrique Linck Miller (Get Fight)

The athlete’s listed below will need to report to the Open Class Registration table by 3:30 PM in order to weigh-in and receive their medal.

Juvenile / Female / WHITE / Feather
Ada Natalie Hjelmervik (Guigo JJ International)

Master 1 / Male / WHITE / Light
Pratap Gurung (Andy Roberts BJJ)

Master 3 / Male / WHITE / Middle
David Jones (Kernow BJJ)